Ścieżka edukacyjna

Wszystko co powinieneś wiedzieć o oczyszczaniu ścieków

Nowy szlak oczyszczania

Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Miasta Zakopane

Dostarczamy wodę już od ponad 100 lat

Nasza historia rozpoczęła się w 1906 roku

SEWiK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. zatrudni pracowników na stanowisku: monter-konserwator sieci wodociągowej, pomocnik montera-konserwatora sieci wodociągowej

Do obowiązków pracownika będzie należeć m.in.:

• Wykonywanie prac eksploatacyjnych, konserwacyjnych i remontowych sieci wodociągowej i ujęć wody

• Usuwanie awarii na sieci wodociągowej i ujęciach wody

• Prowadzenie na bieżąco wymaganej dokumentacji związanej z eksploatacją sieci wodociągowej

 

Wymagania które powinien spełniać kandydat:

• Wykształcenie minimum zawodowe, preferowane techniczne (monter sieci wod-kan),

• Dbałość o jakość wykonywanej pracy, powierzony sprzęt i materiał, obowiązkowość, odpowiedzialność, dokładność,

• Umiejętność współpracy z ludźmi

• Umiejętność podejmowania samodzielnych decyzji

• Dobra organizacja pracy,

• Podstawowa znajomość obsługi komputera,

• Prawo jazdy kat. B. lub wyżej,

Dodatkowym atutem będzie:

• Doświadczenie na podobnym stanowisku,

• Posiadanie dodatkowych uprawnień (np. operator koparki)

• Uprawnienia SEP do 1 kV, 

 

Oferujemy:

• Stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę

• Szkolenie i wdrożenie w zakresie wykonywanych obowiązków

• Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych 

• Niezbędne narzędzia pracy

• Bogaty pakiet świadczeń socjalnych

 

Dokumenty aplikacyjne można składać:

1. Elektronicznie (skan) na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Pocztą tradycyjną na adres: 

     SEWIK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o.

    ul. Kasprowicza 35 c

    34-500 Zakopane

 

Prosimy o dołączenie do dokumentów aplikacyjnych podpisanego oświadczenia: Klauzula zgody wraz z obowiązkiem informacyjnym (plik do pobrania: klauzula-oświadczenie.pdf)

Uwaga: dokumenty aplikacyjne bez wymaganego powyżej oświadczenia nie będą rozpatrywane (zostaną zniszczone).

Szanowni  Państwo

Uprzejmie zawiadamiamy,  że  w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa wprowadza się

ograniczenie przyjmowania stron w obiektach i pomieszczeniach Spółki SEWiK

Wszelkie sprawy prosimy załatwiać wyłącznie drogą elektroniczną  lub telefoniczną

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr telefonu:

Biuro Obsługi Klienta   18 20 24 461, 18 20 24 462, 18 20 24 464, 18 20 24 468

Sekretariat   18 20 24 450

a także o dokonywanie wpłat przelewami elektronicznymi.

Stany liczników prosimy podawać telefonicznie, mailowo lub przez stronę www.sewik.com.pl

Przepraszamy za utrudnienia, ale robimy to w trosce o Państwa i nasze bezpieczeństwo.

 

SEWiK Tatrzańska Komunalna

Grupa Kapitałowa Sp. z o.o.

 

SEWiK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. zatrudni pracownika na stanowisku: Specjalista do spraw zakupów

 

Do obowiązków pracownika będzie należeć m.in.:

  • Realizacja procesu zamówień Spółki w zakresie zakupów towarów i usług w oparciu o obowiązującą procedurę zakupową i ustawę o zamówieniach publicznych.
  • Negocjowanie warunków umów oraz zasad współpracy z kontrahentami Spółki.
  • Terminowe prowadzenie niezbędnej dokumentacji związanej z prowadzeniem zakupów, realizacją usług oraz pozostałych zamówień.
  • Kontrola rynku dostawców towarów i usług w celu optymalizacji kosztów zamówień.
  • Uczestnictwo w szkoleniach i kursach celem podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Jeżeli potrzebują Państwo sprawdzić czy przez daną działkę przebiega sieć wodociągowa lub kanalizacyjna, zachęcamy do skorzystania z Systemu Informacji Przestrzennej Urzędu Miasta Zakopane – adres: https://mzakopane.e-mapa.net/ .

SEWIK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o. o. informuje, że w dniach: 24 i 31 grudnia 2019 firma będzie czynna w godz. 7:00-12:00. 27 grudnia 2019 firma będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy

SEWiK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. zatrudni pracowników na stanowisku: elektryk plus operator urządzeń oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej.

Do obowiązków pracownika będzie należeć m.in.:
•    Obsługa i kontrola procesów technologicznych na oczyszczalni Łęgi i Spyrkówka, a także na innych obiektach wchodzących w skład Działu Eksploatacji sieci kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków
•    Wykonywanie prac eksploatacyjnych, konserwacyjnych i remontowych urządzeń oczyszczalni i zewnętrznych przepompowni ścieków
•    Wykonywanie  prac eksploatacyjnych i remontowych sieci   kanalizacyjnej
•    Remonty i naprawy urządzeń elektrycznych na oczyszczalni ścieków oraz na przepompowniach 
•    Usuwanie awarii na oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej
•    Prowadzenie na bieżąco wymaganej dokumentacji związanej z eksploatacją oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej

W związku z wejściem w życie w dniu 1 września 2019 roku nowelizacji ustawy o VAT, która wprowadziła elektroniczny Wykaz podmiotów VAT zawierający m.in. numery bankowych rachunków rozliczeniowych (tzw. białą listę), informujemy, że wskazany numer rachunku bankowego na wystawionych przez SEWIK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z .o.o.  fakturach jest Państwa indywidualnym rachunkiem, zwanym inaczej rachunkiem wirtualnym.

SEWIK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. informuje,  że dla mieszkańców sąsiadujących z oczyszczalnią ścieków na Spyrkówce  został uruchomiony specjalny  numer  telefonu  885 228 225 do kontaktu w sprawie  uciążliwości związanych z nieprzyjemnymi zapachami .  

Informujemy, że podczas kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, która miała miejsce 28 sierpnia 2019 roku na terenie oczyszczalni Łęgi i Spyrkówka, zostały pobrane ścieki do badania o godzinie 11 ( poranny zwiększony dopływ ścieków). Była to próba godzinowa i wykazała  nieznaczne przekroczenie jednego z parametrów na oczyszczalni Spyrkówka (na oczyszczalni Łęgi wszystkie wartości były w normie).

Informujemy, iż zgodnie z Pozwoleniem Wodnoprawnym  Spółka odpowiada za jakość ścieków przez całą dobę (24 godziny) i odpowiednie parametry są zachowywane.  

 

Oczyszczalnia ścieków w Zakopanem jest oczyszczalnią, w której  oczyszczanie ścieków  odbywa się  w oparciu o technologię oczyszczania biologicznego w sposób ciągły 24h na dobę. Zaprojektowana została z założeniem oczyszczania ścieków dostarczanych przez mieszkańców jak również turystów.  Proces technologiczny związany z oczyszczaniem przebiega prawidłowo i nie jest zakłócony pomimo zwiększonej liczby osób w sezonie turystycznym. Ścieki oczyszczone, które są wprowadzane do potoku Cicha Woda zarówno z oczyszczalni na Łęgach jak i na Spyrkówce w całości spełniają parametry,  które zostały określone w pozwoleniu wodno-prawnym  i nie zagrażają w żaden sposób zarówno ludziom jak i środowisku.
Spółka SEWIK już od wielu lat umożliwia zainteresowanym zapoznanie się z procesami technologicznymi oczyszczania ścieków poprzez organizację akcji edukacyjno-informacyjnych na terenie oczyszczalni.

 Jak zbudowana jest oczyszczalnia? Gdzie trafiają ścieki?

 

Na te pytania i wiele innych odpowiedzą pracownicy Spółki Sewik podczas Dni Otwartych w oczyszczalniach ścieków Łęgi i Spyrkówka w Zakopanem. Na odwiedzających czeka dużo atrakcji:

  • ścieżka edukacyjna – w przystępny i ciekawy sposób zarówno mali, jak i duzi dowiedzą się na czym polega proces oczyszczania ścieków. Pracownicy Spółki opowiedzą dlaczego musimy oczyszczać ścieki i jak wspólnie możemy chronić środowisko naturalne. Każdy otrzyma folder z najważniejszymi informacjami o oczyszczaniu ścieków, dzięki czemu utrwali zdobytą wiedzę.
  • specjalistyczny sprzęt – fani mechaniki z bliska zapoznają się ze sprzętem, który na co dzień wykorzystują pracownicy Spółki, tj. specjalistyczne samochody, koparki, urządzenia stosowane w eksploatacji sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.